Národní parky USA 1996 - 3.část

Las Vegas - Los Angeles

   Las Vegas - těžko jinde na světě uvidíte na jedné ulici pyramidy z Gízy, Sfingu (a k ní do páru lva), 6 Vítězných oblouků, kasino z Monte Carla, Manhattan, k tomu se stanete svědky bitvy dvou galeon, projdete pod chrlící sopkou, uniknete stovkám pasáků a nechají vás chladnými desetitisíce jednorukých banditů. A spousta dalších atrakcí, na něž jsem už neměl nervy...

Las Vegas - Sfinx Las Vegas - hrad Las Vegas - malý New York

   Konečně zase příroda... Gigantické stromy v Sequoya N.P. Pár tisícovek let staré, k osmdesáti metrům vysoké, nedokázali je zničit Indiáni, prospektoři, ani imperialisti. Ale pozor! Právě zde jsme potkali našeho medvěda. Naštěstí byl líný, tak se jen udiveně díval, proč ti Češi za ním tak utíkají z aut.

Sequoya N.P. Největší sekvoj světa N.P. Yosemite - village

   Yosemite N.P. - nádherné údolí, skály, potoky, zvířata, stromy, ale my už začínáme být trochu unaveni zážitky. Něco vzruchu přináší snad ještě to, že náš spolucestovatel, ředitel pobočky KB v potoce nadoloval pár zlatinek. A já viděl El-Capitan v celé své kráse.

Tioga pass Pobřeží Pacifiku

   Přes sedlo Tioga přejíždíme Sierra Nevadu, stavíme u jezera Mono, na pár hodin spočineme v hlavním městě Californie - Sacramentu, ale už se zvolna začínáme těšit domů... Přespíme v San Franciscu a kromě jiných zajímavostí navštěvujeme ponorku z 2.světové války.

ulice San Francisca

   Serpentinami legendární Rout 1 míříme podél pobřeží Pacifiku na jih. V Santa Barbaře si ještě zadovádíme v docela ledovém oceánu a pak už je tu zase Los Angeles. Na Long Beach se podíváme do útrob parníku Queen Mary, obrovské sestřičky smutně proslulého Titaniku.
Osm hodin si počkáme na letišti a za dalších 12 jsme doma. Zazvonil zvonec a pohádky je konec!
A shrnutí? Za dvacet dní jízdy 8 500 km, spousta kartónů s vcelku ucházejícím pivem, 16 filmů a asi 240;-$ místních nákladů. K tomu touha si to ještě někdy zopakovat!

Golden Gate bridge Queen Mary Queen Mary - můstek

Zpět na 2.část         Galerie 4