Galerie černobílé fotografie

část 3. - ostatní

   Část, kam jsem uložil zbývající všehochuť svých fotografií. Záběry pochází většinou z akcí popsaných již na oddílu věnovaném krajině.

Mrazivá noc

   Další snímek je z jedné z mála fotografických procházek, kdy jsem si troufl jít do ulic mezi lidi a zachycovat zajímavé motivy. S odstupem času vím, že jsem měl být odvážnější. Záběrů typu "Kočárek Reálsoc" by srdnatější fotograf dříve v Kladně objevil spousty.
V létě 1987 jsme na Slovensku našli takhle "vymóděnou" jejich posvátnou, zbojnickou horu. Už při prvním pohledu mi bylo jasné: bude to bomba! Snad je. Aspoň já z ní mám radost.

Kočárek Reálsoc Kráľova Hoľa Zavináč!

   Na obrázku výše je kamarád Rudolf: "Na kocovinu je nejlepší uzel! To si ho takhle vezmete, rozbalíte, tu zeleninku pěkně uhladíte, cibulku urovnáte a pak..." Plác! Zavináč se mu roztékal po čele. Všichni kamarádi - opilci - řvali nadšením a já to stačil nafotit.

Uličky Kladna I Cesta světla Optimistický výhled

   Na dvou snímcích spatříte kladenské dělnické domky a ulici u plotu závodu Poldi. Záběry jsou cca z roku 1985, ale v této čtvrti se od té doby nic moc nezměnilo (vyjma toho, že v továrně za plotem už není práce). Obyvatelé ve 14 hodin vstali od ponku, blátivou ulicí dorazili do jedné z mnoha zdejších putyk, zde si důkladně propláchli hlavu, se zavíračkou odvrávorali blátem k domku, ráno si v 6 hodin ustlali u ponku... a nadšeně volili tu jedině správnou...

List Uličky Kladna II Podzimní výhled

Zpět na galerii krajina         Galerie 6