Galerie černobílé fotografie

část 2. - krajina

   O černobílé snímáni krajiny jsem se začal pokoušet v roce 1987, při putování po slovenských pohořích. Kromě jídla na 10 dní jsem s sebou vláčel dvě Prakticy, tři objektivy, spoustu filtrů a hromadu černobílých a inverzních filmů.

Senoseč na Spišské Maguře Ledová cesta Zimní spánek Kožovky

   Cílem mých tehdejších častých fotografických procházek byla zákoutí Kožovy hory - "Kožovky" - kladenského výletního místa.

Podzimní výlet Krkonošská cesta do pekla Z bláta do louže...

   Mým velkým vzorem byl velmistr horolezecké a krajinářské fotografie Vilém Heckel. Mnoho snímků, hlavně zimních, jsem se pokoušel exponovat pod dojmem jeho snímků. Bohatou fotografickou žeň jsem sklidil po zimní krkonošské dovolené v roce 1988.

Osamělý patník Podzim v Propadníku Kumštovské sedlo

   Na podzim 1991 mě příliš přebyla dovolená a já se rozhodl pro toulky čerstvě otevřenou Šumavou, pro oblast podél hranice. S kletrem zásob a s menší z Praktic jsem se týden toulal mezi slatěmi a šumavskými jezery. Pronásledován vojáky a ochranáři jsem si prožil krásné a plodné fotografické dny.

Byla jedna lávka... Králi Šumavy,kudy ven? Čertovo jezero

   S přestěhováním do jiné čtvrti Kladna jsem objevil nový zdroj svých snímků - rozdělovský les, Cimrmanské, Krnčí a Propadník. Kromě několika opravdu lyrických zákoutí mě zaujalo koryto bývalé odvalové dráhy se svými můstky a zarostlé jezírko pod skládkou PKO, mnou překřtěné na Jedové jezírko.

Můstky na Cimrmanském Jedové jezírko 1

Zpět na Sport         Pokračování