Galerie černobílé fotografie

část 1. - sport

   Jako aktivní hráč jsem začínal s fotografováním turnajů a mistrovských zápasů v badmintonu. Snímky byly značně nekvalitní, já se zatím učil fotit, nevlastnil jsem blesk a vysoce citlivé filmy Fomapan byly kapitola sama pro sebe. Momentálně žádný z těchto záběrů neprezentuji, snad časem, až budu mít více času ponořit se do archivu a vyhrát si s počítačem.

Konec šancí favorita Vydrží...? Bryndálek

   Dalším mým oblíbeným sportem byl a je běh. Takže pokud jsem se nemohl sám závodu aktivně zúčastnit, "číhal" jsem na těch pravých místech na záběry do tváří trápících se kamarádů, rekreačních a výkonnostních atletů. Několikrát jsem fotografoval atletické přebory a mistrovství. Hlavní těžiště tvorby ale bylo na pouťácích, otevřených závodech pro širokou veřejnost, kde se mi podařily, alespoň doufám, mé nej... sportovní fotky. Mimořádným fotografickým zážitkem byl v roce 1988 běžecký závod na 24 hodin, který se konal v Plzni. Z této akce mám spoustu záběrů, které mi udělaly radost.

Dobrou chuť! Ještě kousek nahoru... Finiš

   S "přestupem" k hasičům se mi (musel) otevřít svět požárního sportu, svérázných disciplín překonávání mnoha různých překážek. Jako sport, i pro fotografickou tvorbu mě oslovilo horské kolo, dokumentoval jsem silniční cyklistiku a několikrát i šachy (přebory BSP) :-))).

Pivo se pije v klidu! Kuk...! Slovenská pretěkárkaZpět na Galerii 5         Pokračování