Alpy 1994 - VHT

vysokohorská turistika

   1994 - spolu s Vaškem, Pavlem a kamarády z kladenského oddílu VHT jsme si koupili zájezd CK Alpy z Ústí n/L na přechod pohoří v berchtesgadenském výběžku. Na turistickou akci jsem si poprvé troufale vzal Pentax SFX (trochu zbytečný luxus) a barevné negativy Fujicolor.
Karosa nás dopravila na úbočí kopce a dál jsme pokračovali po svých. Výstup na Hoher Göll (2523 m n/m) a přespání na horské chatě. Nutno napsat, že se v zájezdu vyskytovaly i ženy, které se domnívaly, že se jedná o poznávací zájezd a v tomto duchu a s odpovídajícím vybavením vyrazily do velehor. To se později projevilo tím, že jsme pro ně po setmění museli uspořádat záchrannou výpravu zpět k vrcholu. Naštěstí pro ně a asi i pro vedoucí akce vše dobře skončilo a dámy unaveně seděly na baťůžcích pod exponovanou stěnou.

..."Horáci"...

   Druhý den následoval sestup k autobusu a přejezd k dalšímu úbočí. Vystoupali jsme na Watzmannhaus (1550m) kde byl zajištěn nocleh. Cestou nás však stihla sněhová vánice a z plánovaného náročnějšího výstupu na Watzmann (2713m) muselo sejít. Nocleh na horské chalupě ale měl příjemné rozuzlení, protože končila sezóna a chatař se potřeboval zbavit zásob piva. Nemohl mít na chalupě povolanější turisty. Pivo / 1;-M !!! Čechy postihla horská nemoc... Ráno jsme se štěstím doklouzali do Berchtesgadenu a odjeli domů.

Watzmannhaus Sestup z Hoher Göll Do Berchtesgadenu

Zpět na Alpy 92         Alpy 1995