Sport

3. část

Představuji vám několik snímků z dalšího - už 27. ročníku přespolního běhu na 20 km "O krušovický soudek".
Závodníkům se vydařilo počasí a pořadatelům jako obvykle závod. Pivovaru se vydařil Mušketýr. Žel, na značení klíčového místa trati kdosi den před závodem přesunul klestí, díky čemuž někteří běžci místo do cíle v pivovaru pokračovali na Řevničov. Bohužel... V porovnání s ročníky z kraje devadesátých let, kdy neznámý "vtipálek" nejprve převěsil fáborky a o rok později zamazal latexové šipky to ještě nebyl takový malér. I tak myslím, že pořadatelům v čele s Vaškem Čížkem patří opět veliký dík.
Fotografováno digitálem Canon EOS 300D, převážně s optikou Canon EF 28-105/3,5-4,5 USM a přisvětloval jsem si bleskem Sigma EF 500 DG Super.

Výsledky závodu můžete shlédnout ZDE:
S laskavým svolením autora - Zdeňka Kučery - si dovoluji přetisknout jeho výstižný komentář k tomuto závodu:
Lehce nostalgický ?
Bylo pár dní před, Ben nastínil trasu Krušovického soudku a na pravou míru uvedl některé historické souvislosti kolem Svatováclavského dubu. Neplánovaně mi tím udělal jakýsi rozjezd, „odtáhl mi kus myšlenek“, ale tím správným směrem. Pak přišla tradiční poslední dubnová neděle. Nechám na jiných, aby se pochlubili svými výkony, zlepšením neb naopak sportovním útlumem. Co „soudek“ znám a běhávám, trasa se neměnila. Zůstává stále stejně dlouhá i stejně těžká. Měl jsem období, kdy se mi moc nechtělo. Zase ten kopec do Nového Strašecí, nerovným terénem okolo Bucku. Přímo otravným se mi zdál hřeben z Malého na Velký Louštín. Ale přesto jsem přijížděl, běhal. Nedalo mi to. Jsou běhy či akce, které se „přejí“ a člověk raději vyrazí jinam. Tady to nejde. Uplyne nějaká doba, jedeme s rodinou na houby nebo na borůvky a já je otravuji – „podívej, tudy se běží soudek! A tady jsem jednou doběhl .., a zde byla loni veliká louže, dobře se podívej na to značení – někteří tu bloudí, vidíš to stoupání-to vybíháme, a dobře se koukni – jsme právě na ..km.“ Při našich cestách jezdíme často přes Krušovice. Většinou zastavím a děti už samy hlásí „tady sbíháš s kopce a zatáčíš doleva k pivovaru, to známe, už nám to nemusíš opakovat! (A pak Ti bývá druhý den špatně –dodává Iva). Je to závod s úžasnou atmosférou, samozřejmě umocněnou závěrečným pivovarským posezením. Ale to k soudku bytostně patří. I když mám dneska lýtka lehce ztuhlá, těším se už teď na 27. dubna 2008. V 9.30 u dubu. Z.K. květen 2007.
Zpět
na úvodní stránku novodobé galerie