Galerie hasičů HZS hl.m. Prahy

Zřícení domu
2.10. 2009, 12:47
Praha 1, Soukenická

Vážení návštěvníci, představuji Vám snímky ze zásahu hasičů směny "B" u zříceného domu v Soukenické ulici. Případu se věnovala většina médií, takže myslím, že je můj další obsáhlý komentář zbytečný. Zde Vám práci záchranářů představím svými záběry, z nichž některé ještě nebyly prezentovány.
Zásah neměl bohužel šťastný konec. Upřímnou soustrast příbuzným obětí... Zásah bohudík neměl další tragické pokračování, i když k němu občas moc nescházelo. Upřímné uznání tedy všem borcům včetně několika žen, co na likvidaci neštěstí pomáhali a kteří si u zásahu neskutečně "mákli". Netroufnu si vyzvedávat jednotlivé zasahující složky a firmy, protože každý dozajista přispíval dle svých možností a všem patří velký dík za jeho přispění.
Snímky jsou většinou chronologicky řazeny.
Pokud se náhodou někdo domnívá, že na jednotlivých místech pracovalo málo hasičů (viz občasné komentáře "odborníků" na různých diskuzích), chtěl bych ho ubezpečit, že do těchto prostor by se ani víc lidí nevešlo. Tedy - skupinky několika hasičů makaly na svých stanovištích 10 - 15 minut, následně je vystřídala další "odpočatá" parta, která byla též v pohotovosti pro případ dalšího zborcení budovy na pracující kamarády...
Zpět
na úvodní stránku galerie hasičů