Galerie hasičů HZS hl.m. Prahy

Požár teskoobjektu
4.9. 2007;
Praha 4, Michelská

Při ranním přebírání "Béčkové" směny byl výjezdový počítač na HS-1 v Sokolské ulici zaplněný radioprovozem z probíhající likvidace nočního požáru "teskáče" v Modřanech. O čtyřiadvacet hodin později se situace při střídání "Céčku" opakovala, tentokrát bohužel s tragickými následky.
Krátce před jedenáctou hodinou noční byl vyhlášen výjezd pro krčskou stanici a "červenou" (posilovku) z centrály na požár teskoobjektu v Michelské ulici. K případu jede s červenou i velitelský vůz a vyšetřovačka. Krčští hasiči ještě před dojezdem na místo zásahu vidí mohutné plameny a volají o další posilové jednotky. Na místo je poté vyslána i "bílá" z centrály, chodovská stanice, chemici se zásobními dýchacími přístroji a cisterny - "rybníky" z dalších stanic. Nedlouho poté je odeslána i SMS - žádost o výjezd pro Jednotku "dobráků" z chodovské stanice SDH.
Mezitím na místo požáru přijíždí první jednotky a okamžitě se rozbíhá nacvičený boj se živlem. Plameny hrozivě šlehají z budovy, přesto je nutné se do objektu prodrat a zjistit, zda se v místnostech nikdo nenachází. Tentokrát bohužel zpráva v radiostanici není příznivá, v rohu jedné z místností byla nalezena osoba, jejíž stav nedává šanci k životu...
Hasiči několika "C" proudy hasí plameny jak z chodby, tak i okny ze žebříků. Další družstva mezitím vystupují na střechu, provádí sondy do střešní krytiny a likvidují jednotlivá ohniska, která prohořela ze zasaženého patra.
Likvidace následků požáru pokračuje do ranních hodin; Praha má naštěstí kapacity umožňující vystřídání zasahujících jednotek.
Takový je popis jednoho z běžných zásahů u požáru, i když tentokrát bohužel s tragickými následky.

Případ zveřejňuji na svých stránkách jako ukázku, jak si zase museli hasiči máknout... Na představených snímcích jsou jak hrozivé plameny, se kterými se hoši utkali, tak i tito chrabří bojovníci ve chvíli boje i se stopami únavy po něm. Zveřejňuji jejich snímky i proto, že se média - zdá se, zasytila a makající, udřený, špinavý hasič už nikoho nezajímá. Tím myslím i profesní weby, kterým už pouze stačí "ilustrační" obrázek - šlehající plameny, ale ten hašoun, co je zkrotil, ten už je zbytečnej, že... ????? Tak jestli se ještě někdo v téhle zemi chce podívat, jak vypadají lidi, co se nemusí za sebe stydět, tak je můžete vidět na téhle stránce...
Zpět
na úvodní stránku galerie hasičů