Galerie hasičů HZS hl.m. Prahy

Dopravní nehoda

Karlovarská - 19.2. 2005, 07,57

Předkládám vám ke shlédnutí a hlavně k zamyšlení případ nehody z mrazivého sobotního rána. Aktéry byl řidič a cestující linkového autobusu Praha - Karlovy Vary - Boží Dar na jedné straně a řidič mohutného Off-roadu Toyota Land Cruiser na "opačné straně barikády".
Autobus (dle cestujících) nepříliš vysokou rychlostí najížděl do táhlé levotočivé zatáčky, když se proti němu v protisměru vyřítila zdivočelá Toyota. Řidič Karosy se již jen mohl snažit minimalizavat následky nehody a pokusit se vozidlo udržet na kolech. O intenzitě nárazu může svědčit to, že autobus byl po srážce odmrštěn do příkopu. Ve zdemolovaném levém boku Off-roadu zůstal zaklíněný řidič, jeho spolujezdec vystoupil bez škrábnutí.
K případu byla vyslána jednotka HZS Praha z petřinské stanice, která vážně zraněného řidiče Toyoty vystříhala za pomoci vyprošťovacího zařízení a předala k další péči ZZS. Z cca 30 pasažérů autobusu si dvě cestující stěžovaly na pohmožděné končetiny. Frekventovaná komunikace byla na hodinu uzavřena.
To je ve zkratce vše o události. Vnucují se mi ale úvahy: být v danou chvíli v prostoru srážky namísto autobusu jakýkoliv osobní vůz, posádka by neměla šanci, na "Karlovarce" by přibyl další pomníček... A nepochybný viník nehody? Až ho dají lékaři do pořádku a zaplatí (předpokládám) pro něho ne příliš významnou pokutu, bude dál se svým "osobním tankem" brázdit bezohledně cesty, vědom toho, že masivní rám vozu sem tam nějakou tu ránu vydrží? Doufám, že po vyléčení výrazně zmírní svou jízdu. Touto cestou občas jezdím i já s rodinou...
Zpět
na úvodní stránku galerie hasičů