Galerie hasičů HZS hl.m. Prahy

Požár stavebních buněk
1.10. 2003,  17,52

Ze smontovaných stavebních buňek na třídě Milady Horákové u zahradnictví mohli mít radost snad již jen bezdomovci a narkomané, hledající v jejich prostorách přístřešek, či soukromí. Podle zkušeností s podobnými objekty v hlavním městě byla jen otázka času, kdy budova vzplane.
Tato chvíle nastala ve středu 1.10. v 17,41 hod., kdy se nad frekventovanou třídou rozprostřel hrozivý sloupec dýmu. Z telefonátů ohlašovatelů požáru bylo zřejmé, že se jedná o případ většího rázu, proto byly na místo vyslány dvě jednotky HZS Praha z petřinské stanice a stanice Pražský hrad a po dojezdu na místo události si první jednotka vyžádala ještě další družstvo a cisterny z holešovické a smíchovské stanice. K zásahu vyjel i velící důstojník směny a hasičská vyšetřovačka. Na výpomoc vyrazili dobrovolní hasiči z Řeporyjí, Řep a družstvo z hasičského učiliště.
Vzhledem k tomu, že díky dopadům na životní prostředí nelze v hlavním městě využít formy: "Objekt bylo účelnější nechat vyhořet" likvidovali hasiči požár a poté rozebírali zbytky konstrukcí po několik hodin.
Objekt mohl vzplát nedbalostí bezdomovců, narkomanů, či hrajících si "dětí", nebo díky úmyslnému zapálení...
... a hasiči se nenudili a opět si mákli...
Zpět
na úvodní stránku galerie hasičů