Galerie hasičů HZS hl.m. Prahy

Dopravní nehoda
15.12. 2003, Praha-západ, pokrač. Vídeňské

O pondělním poledni se vozovky v centru Prahy a hlavně na okrajích metropole proměnily díky sněžení, poté tání a následně mrazivému větru v nebezpečné kluziště.
Na stanicích HZS Praha se změny počasí projevily vyzváněním poplachových telefonů, které postupně vysílaly většinu jednotek k případům zajištění po dopravních nehodách, popř. k vyproštění uvízlých vozidel.
Žel, nezůstalo pouze u těchto zásahů, krátce po 15. hodině vyjíždí družstva hasičů a vyprošťovací nůžky z chodovské a krčské stanice k vyproštění osoby z havarovaného vozu na Vídeňské ulici. S maximální obezřetností museli jet strojníci hasičských vozů po ledové krustě. K nehodě došlo před obcí Vestec, za okrajem hlavního města. Dvě dodávky - Iveco a Mercedes se na umrzlé vozovce čelné srazily a do nich ještě zezadu lehce narazila Škoda Pick-up.
Z Iveca hasiči za pomoci hydraulického agregátu vyprošťovali řidiče, kterého posléze s těžkým vnitřním zraněním transportoval vrtulník LZS k další péči. Další 2 zraněné osoby převážely k ošetření sanitky ZZS.
Na "Staré Benešovské" byl na více než dvě hodiny přerušen provoz a to spolu s dalšími menšími nehodami v okolí Uhříněvse způsobilo dopravní kolaps na severovýchodě města.
Zpět
na úvodní stránku galerie hasičů